Тренінговий курс, Естонія

 

«INSPIRATION: Involving youthS in Project and Inclusion RATIONal activities» Final. Екватор!

Ось і екватор нашого проекту! Це день, коли половина нашого тренінгового курсу вже пройшла і залишилось стільки ж. З цього дня можна починати відлік до завершення, адже після цього усі дні, йдуть як секунди.

Наш день розпочався дуже насичено. Після смачного сніданку,  ми усі відправились до дитячого розвиваючого центру «Матвейка». Зустріч розпочалась з того, що керівник центру Рита, розповіла учасникам тренінгу про історію відкриття «Матвейки», труднощах, процесі і досягненнях. Зустріч у «Матвейка» була особливою адже близько півтора роки тому деякі учасники тренінгового курсу вже були тут та власноруч допомагали облагородити будівлю.

 

Також ми поспілкувались із Артемом Малаховим. Артем, поділився досвідом власних молодіжних проектів та познайомив учасників тренінгового курсу із системою «SMART».

Друга половина дня полягала у вільному часі. Спершу ми всі пообідали у смачному ресторані та поділились враженнями щодо реабілітаційного центру. Далі було ще цікавіше усі бажаючи могли прогулятися містом або ж відправитись у маленьку подорож до моря. Побачивши берег оповитий несамовитими хвилями, відпустивши всі думки, ми насолоджувались цією природою та свободою. День був дійсно вражаючим!

 

Шостий день. Генеруємо ідеї.

Перша сесія відкрила для нас три типи навчання: неформальне, формальне та інформальне, де кожен у вигляді сценки продемонстрував як розуміє певний тип навчання.

Після кави-брейк, ми обговорювали як все ж зробити проект інклюзивним та доступним для усіх. Із запропонованими кейсами від організаторів, ми проговорили всі можливі варіанти уникнення незручностей під час проекту для учасників з інвалідністю. Після обіду останніх дві сесії, були присвячені генерації ідей, створення своїх проектів та як позбавитись власних бар’єрів та відкрити свідомість для креативного мислення. А вже наступного дня, ми будемо демонструвати власні проекти!

 

Сьомий день. Цей день, був повністю присвячений лабораторії INSPIRATION. Завдання полягало у наступному: у нас було п’ять команд, які були розподілені в залежності від інтересів кожного з нас. Напередодні кожна з команд взяла за основу певну тему, до якої мала прописати проект враховуючи усі критерії, а також придумати власну гру, яка буде розкривати сутність та актуальність теми, а також в якій будуть залучені абсолютно усіх учасники  тренінгового курсу.

У кожної з команд був однаково відведений час , в який мали ми вкластись. Таким чином, кожен з нас отримав можливість відчути себе у ролі організатора та після почути фідбек учасників та рекомендації тренерів.

 

 Мабуть саме цей день залишив по собі багато вражень, емоцій та досвіду. Незважаючи на важкість виконання завдання, цю сесію можна назвати однією із кращих!

 

 Восьмий день. День рефлексії та прощання.

Ось і настав день «Х», день коли підбиваються усі підсумки та якоюсь мірою день суму, адже за цей час всі стали однією сім’єю! У першій половині дня ми обговорювали тонкощі заповнення молодіжного паспорту, як заповнювати власні компетенції, які ми отримали під час проекту. Також обговорили порядок повернення коштів після повернення додому та проведення активностей у своєму місті.

І як гарна традиція, у другу половину дня ми згадували усе, що відбувалось з нами протягом усього проекту, згадували усі сесії, рефлексували та створювали «павутину» де кожен з нас поділився своїми емоціями, враженнями та почуттями.

Вечір, прощальна вечірка ми дізнались хто наш таємний друг, дарували один одному посмішки та обійми. Отримали бажані сертифікати, ласували тортиком та просто насолоджувались моментом!

Наш проект не завершився, він тільки розпочався! Ми отримали цінні знання та друзів! Час для нових проектів та вершин! Тому ми не прощаємось а лиш говоримо до зустрічі! З любов’ю Україна!

 * Проект фінансується за підтримки Європейської Комісії. Зміст даної публікації / матеріалу є предметом відповідальності автора і не відображає точку зору Європейської Комісії.

 


 

bann


csdp.org.ua

Сайт розроблено завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012 рр." site