Тренінг-курс, Естонія. Старт курсу.

«INSPIRATION: Involving youthS in Project and Inclusion RATIONal activities» Start.

Ввечері 6 грудня, стартував тренінговий курс «INSPIRATION: Involving youthS in Project and Inclusion RATIONal activities», організований ГО «Особый мир» разом з партнерськими організаціями із 8 країн.

Курс направлений на розкриття потенціалу молодіжних працівників у створенні регіональних і міжнародних інклюзивних проектів, включаючи молодіжні обміни в рамках програми Erasmus+.

Після того як усі учасники дібрались до пункту призначення, усі були доволі стомлені. Проте, для того, щоб швидше позбутися усіх бар’єрів та швидше включитися у роботу, тренерами було запропоновано неформальне знайомство, а саме дістати із коробочки ім’я учасника, протягом декількох хвилин дізнатися про нього як можна більше інформації та після того презентувати свого партнера для усієї аудиторії.

Другий день розпочався з чудового настрою та передчуттям чогось нового та корисного. Перша сесія, полягала в обговорюванні цілей, задач та страхів від тренінгового курсу. Кожен зміг зібрати всі свої думки та відобразити у вигляді трьох чемоданів: перший – наші очікування, другий – особистий вклад, третій - страхи.

А для ще кращого порозуміння між учасниками, підвищенням рівня комунікації, було проведено міжкультурний вечір на якому кожна з країн учасниць відповідного тренінгового курсу представляла свою країну, її культуру, традиції та кухню. Вечір завершився запальними танцями!

Третій день: ми обговорили підсумки в загальному колі і прийшли до висновку, що страхи у нас в більшості одні й ті ж і відмінностей немає. Далі ми більш детально обговорили розуміння інвалідності та інклюзії. Ця тема викликала чимало дискусій, до прикладу « чи потрібно об'єднувати олімпійські ігри із пароолімпійськими» , «чи можуть люди з інвалідністю, брати участь у конкурсах краси» та «наскільки виправданим є ділення людей на категорії».

Після перерви на каву, учасники розглянули принципи  ефективної комунікації, як досягнути спільної мети, маючи розбіжності у думках та навчитись сприймати інформацію з вуст колеги достовірно, не перекручуючи її.

На завершення третього дня ми переглянули презентацію Erasmus +, її можливості для молоді та молодіжних працівників. Чарівник Erasmus розповів нам, що таке Youthpass, які компетенції в нього включені і як правильно заповнювати паспорт.

Четвертий день – дискусійний

Четвертий день розпочався із обговорення термінології і моделей інвалідності. Як правильно звертатися до людини з інвалідністю, як правильно запропонувати допомогу та яких термінів слід уникати при спілкуванні. По закінченню сесії, учасники прийшли до такого висновку: що особистість повинна бути завжди на першому місці, а вже після цього – її особливості.

Після невеличкої перерви, учасники більш детально обговорили організацію молодіжних обмінів, тренінгів і програму Erasmus +, де мали можливість самостійно спробувати влаштувати етап підготовки проекту, почути коментар від організаторів, щодо правильності наших дій та дати рекомендацію.

На завершення сесії,  у першому етапі, ми обговорили важливість неформального навчання та освіти.

Другий етап був присвячений розвитку соціальної сфери у різних країнах, найкращі практики соціального підприємництва, власний досвід у волонтерстві та загальноприйняті медичні і соціальні реабілітації у наших країнах, надання соціальних послуг  тощо.

 * Проект фінансується за підтримки Європейської Комісії. Зміст даної публікації / матеріалу є предметом відповідальності автора і не відображає точку зору Європейської Комісії.

 

 


csdp.org.ua

Сайт розроблено завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012 рр." site