Вдалі слухання - початок справи
22 травня у смт. Стара Синява, 23 травня в с. Немиринці Старокостянтинівського району, 24 травня в смт. Летичів та 25 травня в смт. Деражня в рамках проекту «З Бугом у серці – охорона, збереження та раціональне використання біологічного та ландшафтного різноманіття басейну верхів’я річки Південний Буг шляхом проведення обласної суспільно-інформаційної кампанії та практичних ініціатив на місцевому рівні», який здійснюється Подільським Екологічним Товариством, спільно з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області, за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США та під патронатом Хмельницької обласної державної адміністрації відбулися Громадські слухання з питання необхідності створення на території Хмельницького, Летичівського, Деражнянського, Старокостянтинівського, Старосинявського, Волочиського та Красилівського районів національного природного парку «Верхнє Побужжя».
Метою Громадських слухань було роз’яснення громадянам, органам влади, підприємцям, засобам масової інформації та іншим зацікавленим сторонам важливість збереження природної спадщини верхів’я басейну р. Південний Буг, а також формування позитивної думки та схвалення проекту створення національного природного парку «Верхнє Побужжя».
На Громадських слуханнях були присутні 432 особи – жителі Старосинявського, Старокостянтинівського, Летичівського та Деражнянського районів. Найбільша кількість присутніх була в смт. Стара Синява – 116 чоловік. Окрім представників державних структур та землекористувачів, місцевих активістів, освітян на слуханнях були присутні представники органів місцевого самоврядування: заступник голови Летичівської районної державної адміністрації – Гущак В.М., заступники голови Деражнянської районної державної адміністрації – Тернавський І.А. та Гарматюк Є.А., заступники голови Старосинявської районної державної адміністрації – Куцун В.П. та Здебський В.Е., голова Немиринецької сільської ради Старокостянтинівського району – Москалюк О.Л. та голови інших сільських рад, села яких знаходяться в долині р. Південний Буг.
На слуханнях з презентаціями виступили експерти - науковці: доцент кафедри екології Хмельницького національного університету, кандидат біологічних наук – Казімірова Л.П., викладач кафедри природничих наук Хмельницької гуманітарно–педагогічної академії – Ільїнський С.В., Голова Подільського відділення Українського товариства охорони птахів – Новак В.О., методист Хмельницького обласного еколого–натуралістичного центру учнівської молоді – Демчишина З.І., магістри та студенти Хмельницького національного університету: Данілкова А.Ю., Нерущак А.Б., Яковець Л.О., Стинська І.Г., Басюк Т.О. Експертами було наглядно продемонстровано цінність та важливість збереження природних та ландшафтних багатств унікального регіону Верхнього Побужжя Хмельниччини.
Керівником проекту – заступником голови Подільського екологічного товариства Біликом Р. Г. було внесено ідею щодо необхідності повернення річці Південний Буг історичного найменування Бог, яку помилково змінив російський вчений В.Д.Ласкарьов на 17-му листі геологічної мапи Європейської Росії, виданої у 1914 році.
Учасниками громадських слухань одностайно схвалено ініціативу та визнано необхідність створення національного природного парку «Верхнє Побужжя» та підтримано пропозицію щодо зміни назви річки.