Ідеї та проекти: пора починати!

Молодіжний обмін присвячений тематиці "Працевлаштування та соціальне підприємництво», Естонія - Таллінн, стартував успішно. Неймовірна кількість учасників та варіація представлених країн (8 країн: Україна, Естонія, Латвія, Грузія, Молдова, Польща, Росія, Білорусія) обумовила потужну платформу кращого досвіду у напрямку соціального підприємства.

Перші дні молодіжного обміну були спрямовані на знайомство а також пізнання один одного. Неймовірно запальними були міжкультурні вечори, на якому кожна з країн учасниць відповідного молодіжного обміну представляла свою країну. Представниці України запалили усіх учасників молодіжного обміну потужною енергетикою, дикими танцями Руслани, багатою історією, а також смачною кухнею. 

 

Наступні дні молодіжного обміну були присвячені темі соціального підприємництва, вивченню досвіду різних країн світу. Навчання проходило як у форматі формального, так і не формального навчання, адже крім теоретичних сесії, мали місце інтерактивні ігри, енерджайзери, тощо.

На п'ятий день нашого проекту ми поїхали в гості до соціальних підприємців Талліна - "Північне товариство сліпих". Нам розповіли про особливості ведення соціального бізнесу в Естонії, а також розповіли про власний досвід та практику на прикладі функціонуючого, в товаристві сліпих, масажного кабінету, в якому послуги надають тільки люди з порушенням зору. Крім цього, організація так само допомагає знайти роботу людям, інтегруватися в суспільство, адаптувати комп'ютерні програми, тощо. Впевнені, що дана зустріч надихнула наших учасників на відкриття своїх соціально-підприємницьких проектів. Після зустрічі ми всією командою пішли надихатися на нові звершення красивими видами старовинного Таллінна. Залишок вечора провели хто за продовженням прогулянки, хто - за продовженням знайомства з містом і один одним.

Наступні дні нашого обміну принесли нові знання і навички. Почали ми з обговорення важливості соціального проектування для суспільства. Продовжили тему написання проекту, практикувались у організації інформаційної кампанії, а також опановували нові шляхи пошуку та залучення фінансування. За час обміну у багатьох учасників проекту «народжувались» ідеї соціальних проектів, а сам молодіжний обмін сприяв у підготовці та написані самий проектів, а що вийшло, дізнаємось згодом!))

Офіційний блог молодіжного обміну: http://efaseestonia.blogspot.ru

 

 Проект фінансується за підтримки Європейської Комісії. Зміст даної публікації / матеріалу є предметом відповідальності автора і не відображає точку зору Європейської Комісії.

 

 


 


csdp.org.ua

Сайт розроблено завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012 рр." site