Закладено підвалини нацпарку!
На Хмельниччині успішно завершується реалізація пілотного екологічного проекту "З Бугом у серці - охорона, збереження та раціональне використання біологічного та ландшафтного різноманіття басейну верхів’я річки Південний Буг шляхом проведення обласної суспільно-інформаційної кампанії та практичних ініціатив на місцевому рівні".
Проект реалізується обласною громадською організацією «Подільське екологічне товариство», спільно з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області, науковцями та освітянами області за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні в рамках конкурсу «Усвідомлення проблем захисту довкілля».
Основна мета проекту - формування позитивної громадської думки щодо необхідності створення в басейні Південного Бугу національного природного парку «Верхнє Побужжя», елементу Національної екологічної мережі, а також активізації у місцевих жителів мотивації до охорони, збереження та раціонального використання біологічного й ландшафтного різноманіття басейну верхів’я річки Південний Буг, що на території Хмельницької області.
Найголовніше, чого досягнуто проектом – привернуто увагу представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, освітян та представників природоохоронної громадськості до проблеми раціонального використання, охорони і збереження цінних природних територій та об’єктів у басейні Південного Бугу, а також їх позитивна реакція на пропозицію створення національного природного парку «Верхнє Побужжя». Разом з тим, на високому рівні організовано та проведено обласну учнівську акцію «З Бугом у серці», організовано та проведено семінар–навчання для держслужбовців, громадські слухання у 7 районах області та підписано меморандуми про співпрацю. Також проведено широку інформаційну компанію видано брошуру «З Бугом у серці», книгу «Верхнє Побожжя», плакат «Червона книга Верхнього Побужжя», організовано та проведено заплановані дієві практичні заходи в рамках проекту.
Як відмітив Руслан Білик, керівник проекту, накопичений проектом матеріал вказує на виключну природну та історичну цінність регіону, а також на позитивне відношення органів місцевої влади та громадськості до необхідності охорони та збереження природних цінностей. Тому наша організація не зупиняється на досягнутому і буде продовжувати роботи з підготовки проекту створення національного природного парку «Верхнє Побужжя», тим більше, що досвід у цій царині в нас є.