Фінал молодіжного обміну!

Дуже швидко пролетів час нашого молодіжного обміну. За ці дні ми встигли здружитись, більше пізнати один одного, отримали новий досвід, ми стали єдиною командою.

Тому під час першої сесії учасники із задоволенням взяли ініціативу у свої руки та почали ділитись тим, що вони вміють. Ми мали можливість побувати на мовному тренінгу від Наталії з Білорусі, почути історію від лідера групи з Молдови про те, як Erasmus + змінив його життя. Учасник з Молдови Олександр розповідав про доступне середовище. Всі активності відбувались у форматі OpenSpace.

Після перерви на каву, з ініціативи учасників, у нас був спільний перегляд фільму "Любов з обмеженнями". Фільм про те, з якими проблемами стикаються люди з інвалідністю в суспільстві, а також про історію кохання дівчини з інвалідністю та звичайного хлопця. Варто сказати, що перегляд фільму дуже зворушив учасників, багато хто пішов на обід зі сльозами.

На наступній сесії ми підводили підсумки всього того, що з нами відбувалося протягом 9 днів обміну. Лідер групи з Білорусі - Віка запропонувала всім написати на "рибках" досвід, ідеї, емоції і знання, які ми візьмемо з собою, і кинути у риболовну сітку. На іншій рибці потрібно було написати те, чого ми хотіли б позбутися, все погане ми викинули, а хороше - взяли з собою - в подальшу роботу!

Після цього ми обговорили подальші дії та наступні кроки нашої спільної діяльності, що ми можемо зробити спільно і сказати всьому світу, що ми були тут. Наприклад, були ідеї зробити флешмоб у всіх країнах, спільні проекти та молодіжні обміни. Головна теза наступних активностей - «наш проект не закінчується в останній день молодіжного обміну - все тільки починається»!

Ну а групову рефлексію провела лідер з Грузії - Катя. Під спокійну музику і з закритими очима ми згадали все те, чим ми займалися ці дні, що нового дізналися про соціальне підприємництво, про соціальні ініціативи і про досвід інших країн. Після рефлексії ми будували «павутину»: стоячи в колі, ми передавали один одному клубок з нитками і кожен учасник зміг висловити все те, що у нього було на душі, розповісти, що нового дізнався на проекті. Ми почули багато приємних і зворушливих слів. Для більшості учасників це був перший досвід участі в молодіжному обміні, і, за їхніми словами, цей досвід був успішним. За ці 9 днів маленького життя ми всі об'єдналися, стали мудрішими і добрішими. Більшість учасників відзначили, що цей обмін змінив їх, а також їх сприйняття інших людей і світу в цілому!

Тривало прощання один з одним і з обміном під час і після вечері. За вечерею ми отримали прекрасний подарунок від готелю у вигляді торта "Erasmus +"! Після вечері ми нарешті розкрили всіх "таємних друзів". Послухали чудові пісні у виконанні учасників і насолоджувались спілкуванням. Пора збирати валізи з новим досвідом, ідеями, знаннями і друзями. Сподіваємося, що даний молодіжний обмін зробив кожного з нас трішки кращий, розумніший. Віримо, що в наступний раз ми зберемося на новому проекті від наших учасників.

Ну а поки, до нових зустрічей, Таллінн!

І головне - все тільки починається !!!

Офіційний блог молодіжного обміну: http://efaseestonia.blogspot.ru

 

 

 Проект фінансується за підтримки Європейської Комісії. Зміст даної публікації / матеріалу є предметом відповідальності автора і не відображає точку зору Європейської Комісії.


 


csdp.org.ua

Сайт розроблено завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012 рр." site