Let’s get it started!

Місяці підготовки, дні переживань, години зборів і нарешті ми в Таллінні, в готелі "Ecoland Hotel".

 

Увечері 15 липня стартував молодіжний обмін "Employability for All: Social Entrepreneurship", організований НГО “Особый Мир” спільно з партнерськими організаціями з України, Грузії, Білорусі, Росії, Польщі, Латвії та Молдови за підтримки Erasmus +.

Таллінн зустрів нас сонцем і гарною погодою. Сонячно і позитивно почався і вечір знайомств. Не дивлячись на велику кількість учасників, а це 50 представників з 8 країн, вечір знайомств вдалося провести швидко і ефективно. Для багатьох - це обмін не тільки перший міжнародний проект, але і перший виїзд за межі своєї країни. Тому вечір молодіжний лідер з Естонії - Юля почала з важливою інформацією: програми проекту, питань про розміщення в готелі та інші.

Власне знайомство пройшло в незвичайній, як для цієї опції, формі. Учасникам було запропоновано зіграти роль і об'єднатися в три команди по різним фізичним обмеженням: порушенням опорно-рухового апарату, з порушенням зору і порушенням слуху. Тобто кожен учасник міг уявити себе на місці людини з інвалідністю. Але головна фішка цієї вправи була в тому, щоб кожен граючи свою роль, зміг познайомитися з усіма і при цьому стати в алфавітному порядку за першою літерою імені. Загалом, на перший погляд завдання було не з простих. Але учасники досить швидко з нею впоралися.
Ця вправа дозволило налагодити первинну комунікацію між учасниками і ближче пізнати один одного.

Важливо відзначити, що з першої вправи, учасники активно включилися в тему проекту, і проявили свою підприємливість. Хтось запропонував написати імена на стікерах, хтось - різні варіанти комунікації, хтось - варіанти переміщення учасників. Більш цього, кожен учасник відчув, що проект орієнтований на інклюзію і включеність кожного.

 

Впевнені, що вечір знайомств стане відмінним стартом для ефективного молодіжного обміну.

Офіційний блог молодіжного обміну: http://efaseestonia.blogspot.ru

* Проект фінансується за підтримки Європейської Комісії. Зміст даної публікації / матеріалу є предметом відповідальності автора і не відображає точку зору Європейської Комісії.

 


 


csdp.org.ua

Сайт розроблено завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012 рр." site